web analytics

Definicja

inteligentnego budynku:

Inteligentny budynek to obiekt budowlany wyposażony w elektroniczny, zintegrowany system zarządzający jego instalacjami. System ten, wykorzystując dane zebrane ze swoich podsystemów oraz na podstawie ustalonych algorytmów, automatycznie reaguje na występujące w jego otoczeniu zmiany.

Wyposażenie budynku w zintegrowany system inteligentny ma cztery

podstawowe cele:

Komfort

Znaczące podwyższenie komfortu życia / użytkowania budynku

Ekonomia

Optymalizację kosztów utrzymania budynku

Bezpieczeństwo

Istotne podwyższenie bezpieczeństwa mieszkańców / użytkowników

Ekologia

Wywieranie pozytywnego wpływu na środowisko naturalne

Jako użytkownik budynku inteligentnego będziesz odnosił wrażenie, iż podejmuje on samodzielne decyzje, aby sprostać twoim oczekiwaniom względem poszczególnych, wcześniej przewidzianych sytuacji. Mowa tutaj o niezwykle szerokim zakresie działania, poczynając od najprostszych okoliczności typu „wyłącz wszystkie światła i zamknij rolety jeśli wychodzę z domu” po skomplikowane algorytmy np. „dynamicznie dobieraj i załączaj optymalne źródło ciepła dla danych warunków (wewnętrznych i zewnętrznych), wykorzystując dostępność odnawialnych źródeł energii”.

W ramach inteligentnych instalacji wyróżniamy rozmaite rozwiązania techniczne, tworzące kategorie w zależności od przyjętych kryteriów. Tutaj dowiesz się więcej o podziałach systemów inteligentnych budynków.

Jaki system najlepiej wybrać?

swithc rekomenduje systemy:

Zaawansowane

Otwarte

Rozproszone

 

swithc oferuje rozwiązania oparte na otwartym, rozproszonym, należącym do rodziny systemów BMS systemie KNX, który gwarantuje nieograniczone możliwości, zapewnia bezpieczeństwo, bezkonkurencyjną stabilność i legendarną niezawodność.

System KNX (dawniej zwany EIB, dzisiaj czasem KNX/EIB) jest jedynym znormalizowanym systemem sterowania budynkami, co gwarantuje m.in. współpracę i możliwość komunikacji różnych urządzeń od wielu producentów jednocześnie. Oznacza to uniezależnienie inwestora od specyficznych rozwiązań konkretnego producenta na rzecz otwartego, uniwersalnego protokołu komunikacji. KNX istnieje już ponad 29 lat i według niezależnych badań ma największy udział w europejskim rynku automatyki budynkowej (źródło).

System KNX w najważniejszych liczbach:

75581
przeszkolonych partnerów w 164 krajach
430
producentów w 44 krajach
144
partnerów naukowych w 35 krajach
stan na kwiecień 2018

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij