EcoPilot

uczyń swój dom inteligentnym

EcoPilot Logo

Co to jest EcoPilot i jak działa?

EcoPilot to aplikacja działająca na stacjonarnym urządzeniu z systemem Android, która automatyzuje wybrane funkcje w inteligentnych domach i inteligentnych budynkach opartych o międzynarodowy standard KNX. Jako użytkownik możesz definiować automatyczne schematy działania, a EcoPilot będzie je przechowywać i wykonywać. Schematy działania składają się z zadań, które są wykonywane na podstawie spełnienia lub niespełnienia założonych warunków.

Dlaczego w ogóle używać EcoPilot?

+ EcoPilot jest niezwykle ekonomicznym sposobem na zautomatyzowanie inwestycji opartych o system KNX bez konieczności instalowania kosztownych serwerów czy paneli dotykowych.
+ Nie wymaga żadnych dodatkowych czynności konfiguracyjnych dla instalatora, ponieważ EcoPilot korzysta z już istniejącej konfiguracji ayControl.
+ Nawet użytkownik końcowy może tworzyć lub modyfikować schematy na intuicyjnym, graficznym interfejsie użytkownika bezpośrednio z poziomu aplikacji ayControl zarówno na systemach iOS jak i Android.
+ Możesz tworzyć nieograniczoną liczbę schematów z nieograniczoną liczbą warunków i reakcji.
+ Możesz używać funkcji zegara astronomicznego, np. “30 minut po zachodzie słońca zamknij rolety okienne”.
+ EcoPilot jest bardzo łatwy w użyciu zarówno dla użytkownika końcowego jak i instalatora.

EcoPilot na iPhone

Czym są schematy?

Schematy to zadania lub zbiór zadań, które są wykonywane przez EcoPilot. Składają się one z warunków wykonania oraz wybranej reakcji. Z zadań można stworzyć niemal każdą automatykę, od prostej po zaawansowaną, możliwości są nieskończone.

Przykłady schematów:

Warunek: określ jeden lub więcej warunków w zadaniu (np. JEŚLI jest godzina 20)
Reakcja: Określ jedną lub więcej reakcji dla tego samego warunku (np. TO załącz oświetlenie)

Warunki i reakcje mogą być łączone i powielane w ramach danego schematu. Jeśli stworzysz wiele reakcji w ramach danego schematu, będą one wykonywane w kolejności. To, kiedy dana reakcja zostanie wykonana, może zostać zdefiniowane w reakcji CZEKAJ umieszczonej pomiędzy nimi.

Jaki związek z ayControl ma EcoPilot ?

EcoPilot ayControl Nexus5

EcoPilot działa jako serwer automatyki. Raz zainstalowany na nieprzerwanie zasilanym urządzeniu z systemem Android nie wymaga żadnej obsługi. ayControl działa jako klient serwera. Wszystkie schematy są definiowane w intuicyjnym, graficznym menu aplikacji do sterowania inteligentnym domem – ayControl. Tak jak ayControl, EcoPilot łączy się z systemem KNX poprzez protokół KNXnet/IP Tunneling lub Routing, dlatego jeden slot routera/tunnelignu zostanie przez niego wykorzystany.

Jak działa system licencyjny?

EcoPilot może działać w dwóch trybach:
W wersji demo (bez wprowadzania danych logowania z poziomu aplikacji EcoPilot), EcoPilot pozwala na tworzenie jednego schematu za darmo.
W wersji zarejestrowanej EcoPilot pozwala na zdefiniowanie nieograniczonej ilości schematów.

Rejestracja EcoPilot działa w taki sam sposób w jaki działa rejestracja ayControl. Wystarczy podać swój email i hasło, aplikacja sama skomunikuje się z serwerem producenckim i dokona autoryzacji licencji. EcoPilot liczy się jako jedno urządzenie w danym pakiecie licencyjnym.

Tworzenie i modyfikacja schematów następuje z poziomu aplikacji ayControl. Aby korzystać z EcoPilot, ayControl musi być aktywowana jedną z poniższych licencji: Złota, Platynowa, Platynowa Pojedyncza. Jeśli posiadasz licencję Tytanową, Srebrną lub starszą wersję ayControl (2.x), aby korzystać z EcoPilot musisz ją uzupełnić do jeden ze wspomnianych licencji.

Jakiego sprzętu używać?

Ecopilot serwer w ramce

EcoPilot działa na każdym urządzeniu z Android 2.3 lub wyższym. Bardzo zalecana jest jego instalacja na nieprzerwanie zasilanym, przyłączonym do sieci komputerowej urządzeniu znajdującym się w Twoim budynku. Dlaczego? Dlatego, że aby EcoPilot działał poprawnie, musi być stale włączony i połączony. Tylko w takim przypadku może on monitorować stan instalacji KNX i wykonywać schematy w zadanym czasie.
Do szybkich testów EcoPilot może pracować na smartfonie lub tablecie, jednakże do celów ciągłych i profesjonalnych gorąco zalecamy używanie minikopmuterów typu all-in-one z systemem Android: są one oszczędne, automatycznie restartują się i załączają w przypadku problemów z zasilaniem, niektóre mają również port LAN i idealnie nadają się do obsługi EcoPilot. Co więcej, są one dostępne w bardzo przystępnej cenie już od około 439,00 PLN brutto.

UWAGA

Nie oferujemy już tego rozwiązania dla nowych klientów, ale mamy coś fajniejszego 🙂 Daj znać jeśli szukasz czegoś podobnego

Back to Top

Kontynuując przeglądanie strony (scrollowanie lub kliknięcie w menu), wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Polityka prywatności dostępna tutaj: https://swithc.com/polityka-prywatnosci/

Zamknij