Integracja KNX + IoT bez użycia fizycznej bramki

Rozszerzona kompatybilność, nowe kroki milowe oraz nowa nazwa „ayControl KNX + IoT smarthome”

Miło nam zaprezentować kolejny krok w przyszłość. Wraz z największą aktualizacją ayControl w przeciągu ostatnich dwóch lat, wzbogaciliśmy aplikację w wersji 3.8 o integrację z Internetem Rzeczy (Internet of Things – IoT). Teraz możliwa jest integracja urządzeń IP oraz bezprzewodowych tzw. connected devices (urządzeń przyłączonych do sieci) w ayControl oraz ich interakcja z urządzeniami otwartego systemu KNX czy innymi urządzeniami sieciowymi. Ten obszar pokrywa np. telewizory, wzmacniacze oraz odbiorniki AV, projektory oraz inne urządzenia i oprogramowanie. Poniżej przykładowa lista urządzeń, które mogą już być obsługiwane przez ayControl:

  • Telewizory Samsung (w szczególności modele z lat 2010-2013, 2016 i nowsze)
  • Telewizory LG z systemem WebOS
  • Telewizory Panasonic Viera
  • Wzmacniacze AV takich marek jak: Denon, Marantz, Onkyo, Integra, Yamaha (modele z interfejsami LAN/WIFI)
  • Centrum mediów Kodi.tv
  • Odbiorniki telewizji satelitarnej Enigma2 (Dreambox, Vu+ itp.)
  • Projektory kompatybilne z PJ-Link
  • Żarówki Philips HUE (bezpośrednio przez mostek HUE)
  • Urządzenia z funkcją WakeOnLan (WOL)

Dzięki funkcjom IoT do kontrolowania wymienionych urządzeń nie jest już potrzebna bramka podczerwieni. Co więcej, zyskujemy możliwość dwukierunkowej komunikacji (np. sprawdzanie na jaką głośność ustawiony jest telewizor czy jej zmiana suwakiem w aplikacji)

Dla developerów ayControl integracja z IoT była wielkim krokiem, stąd jesteśmy zaszczyceni, że pomimo wielu przeszkód i opóźnień, wspomniana integracja została osiągnięta. Wraz z tą aktualizacją możemy zaoferować wiele nowych funkcji, a ich lista będzie ciągle i w prostszy sposób powiększana – więcej driverów oraz usprawnień jest już w fazie rozwoju. Zachęcamy do pozostania z nami – będziemy Was informować na bieżąco! Tymczasem nie krępujcie się i dzielcie się Waszymi życzeniami i wymaganiami.

Zachęcamy do ściągnięcia nowych wersji ayControl z App Store oraz Google Play!

 

Nowa wersja Edytora ayControl 1.6.7 z funkcjami IoT oraz 200 nowymi ikonami mediów.

Aby czerpać jak najwięcej korzyści ze wspólnego korzystania z systemu KNX oraz Internetu Rzeczy (IoT), przygotowaliśmy nową wersję Edytora ayControl. Oprócz wcześniej istniejących metod połączeń przez podczerwień, HTTP oraz KNX, teraz dodatkowo program konfiguracyjny został wzbogacony o połączenia IoT, gdzie możecie wybrać napisany przez nas driver, lub stworzyć własny w języku JavaScript. Piszcie lub dzwońcie do EasyMobitz po więcej szczegółów!

Uwaga: dokonaliśmy wielu testów, jednak z powodu ogromnej ilości dostępnych na rynku telewizorów, projektorów i innych kompatybilnych urządzeń oznaczamy funkcjonalność IoT jako public beta. Oznaczenie to ulegnie zmianie w najbliższej przyszłości, jak tylko uzyskamy od Was wystarczająco dużo informacji zwrotnych!

Posted on 2017-06-28 in Informacje

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top

Kontynuując przeglądanie strony (scrollowanie lub kliknięcie w menu), wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Polityka prywatności dostępna tutaj: https://swithc.com/polityka-prywatnosci/

Zamknij